• Mistrzostwa Gminy Długołęka w Czwórboju LA

• 6 maja na stadionie lekkoatletycznym w Długołęce odbyły się mistrzostwa Gminy Długołęka w czwórboju LA, na których dziewczęta zajęły 3 miejsce a chłopcy miejsce 5.

Dziewczęta występowały w składzie: Kalina Dominiak, Lena Michalkiewicz, Karolina Węglewska, Agata Korfel, Nadia Obroca i rezerwowa Maja Michalak

Chłopcy występowali w składzie: Wojciech Dyrlaga, Miłosz Pisarek, Aleksander Żołneczko i Aleksander Szynol.

Gratulujemy!!!

Jerzy Wojtasik

• Finał Województwa Dolnośląskiego XXII edycji Turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”

• 18 maja chłopcy z klasy piątej uczestniczyli w Finale Wojewódzkim XXII edycji Turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”, który odbywał się na stadionie miejskim w Świdnicy. Drużyna występowała pod nazwą  Jerzyki SP Siedlec.

Znaleźli się w ósemce najlepszych zespołów szkolnych na Dolnymśląsku.

Jerzyki występowali w składzie :Kowalik Mikołaj, Dyrlaga Wojciech, Żołneczko Aleksander, Pisarek Miłosz, Stasiak Konrad, Piątek Alan, Cześniewicz Karol, Kwiatek Adrian, Buczek Damian – opiekun Jerzy Wojtasik.

• Zawody w piłce siatkowej dziewcząt

• 22 lutego dziewczęta z klas ósmych wzięły udział w gminnych zawodach w piłce siatkowej, na których zajęły 5 miejsce.

Dziewczęta występowały w składzie: Łęgowska Matylda, Kowalik Julia, Radziwonka Wiktoria, Dziubek Blanka, Groblicka Nadia,  Michalczuk Monika, Żurek Oktawia, Grzanka Weronika, Florek Wiktoria, Wolska Martyna.

Opiekun Jerzy Wojtasik

• Zawody w piłce siatkowej chłopców

• W dniu 23 lutego chłopcy z klas ósmych wzięli udział w gminnych zawodach w piłce siatkowej, na których zajęli 7 miejsce.

Chłopcy wystąpili w składzie: Pienio Adam, Michalczuk Marcin, Makowski Amadeusz, Pisarek Marcel, Szczyrba Jakub, Więckowski Beniamin, Bakałarz-Kowal Jakub, Bugaj Mateusz, Paliński Piotr, Poddębniak Mateusz.

Opiekun Jerzy Wojtasik

• ZAWODY PŁYWACKIE

• W dniu 2 grudnia 2021r, uczniowie Monika Michalczuk, Matylda Łęgocka, Marcin Michalczuk, Amadeusz Makowski, wzięli udział w dolnośląskich zawodach w pływaniu indywidualnym. Monika zajęła dwa razy drugie miejsce na dystansie 50m kraulem i 100 m stylem zmiennym. Dzięki temu awansowała do finału w obydwu kategoriach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Agnieszka Billewicz

• ZAWODY W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW

• W dniu 18 listopada chłopcy z klas ósmych uczestniczyli w gminnych zawodach w piłce koszykowej, które odbywały się w SP w Mirkowie. W zawodach uczestniczyło 5 szkół, chłopcy wywalczyli  drugie miejsce przegrywając w ostatnim decydującym meczu ze szkołą z Długołęki.

Reprezentacja szkoły występowała w składzie - Adam Pienio, Piotr Paliński, Jakub Szczyrba, Nicholas Kania, Marcin Michalczuk, Marcel Pisarek, Amadeusz Makowski, Jakub  Bakalarz-Kowal i Krzysztof Chałubek.

Opiekun zespołu - Jerzy Wojtasik

• PUCHAR TYMBARKA

• W dniu 17 listopada br. chłopcy z klasy piątej uczestniczyli w Turnieju piłki nożnej o Puchar Tymbarka na szczeblu powiatowym, który odbywał się we Wrocławiu przy ul. Wróblewskiego 9 / dawny stadion Ślęzy/.

Drużyna występowała pod nazwą Jerzyki reprezentując oczywiście naszą szkołę i osiągnęła następujące wyniki - w grupie wygrali 7-1  \ Orlikiem Kamień,  12-0  z Rogowem Sobóckim i 18-0  z Energetykiem Siechnice.

W półfinale zwyciężyli 10-0   Żórawinę, a w finale  3-2  SP nr 2 Siechnice i zakwalifikowali się do rozgrywek wojewódzkich, które odbędą się na wiosnę 2022 roku.

Drużyna grała w składzie-

bramkarze - Mikołaj Kowalik, Adrian Kwiatek

zawodnicy- Aleksander Żołneczko, Wojciech Dyrlaga, Miłosz Pisarek, Alan Kierzkowski, Alan Piątek, Konrad Stasiak, Damian Buczek, Karol Cześniewicz

Opiekun drużyny - Jerzy Wojtasik

• Gminne zawody  „Sztafetowe biegi przełajowe”

•

29 września po prawie dwuletniej przerwie odbyły się gminne zawody tzw. sztafetowe biegi przełajowe klas IV – VI , zawody odbywały się w Parku w Szczodrym a organizatorem zawodów była /szkoła w Długołęce. Drużyny osobno dziewcząt i chłopców liczyły po siedmiu uczniów lecz w sztafecie biegło tylko sześciu.

Nasi uczniowie wypadli znakomicie /dawno nie było takiego sukcesu /, zarówno dziewczęta jak i chłopcy wywalczyli drugie miejsca, przegraliśmy tylko ze szkołą w Kiełczowie, która liczy tylko 1000 uczniów więcej od naszej szkoły. Ponadto pocieszające jest to że byliśmy zdecydowanie najmłodszą ekipą ze wszystkich szkół startujących.

W  konkurencji dziewcząt biegło pięć czwartoklasistek i jedna z klasy piątej, natomiast wśród chłopców  biegło dwóch szóstoklasistów oraz czterech z klasy piątej.

Drużyny występowały  w składach-

chłopcy  -  Lisiecki Michał, Szynol Aleksander, Stasiak Wojciech, Żołneczko Aleksander, Kierzkowski Alan, Pisarek Miłosz, / rezerwowy Kluczka Dawid

• dziewczęta  - Dominiak Kalina, Paczkowska Hanna, Michalak Maja, Michalkiewicz Lena, Omelko Lena, Węglewska Karolina / rezerwowa Górska Wiktoria/

Jerzy Wojtasik