• Konkursy języka angielskiego

•

W  roku szkolnym 2012/2013  odbyło się wiele  konkursów języka  angielskiego, w których  uczestniczyli  uczniowie naszej szkoły. Były  one  różnorodne pod  względem  formy i tematyki. Wzięli w nich udział uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści.

We  wrześniu 2012 r. klasy piąta i  szósta  oraz uczniowie  z  nauczania początkowego  zaangażowali  się w ogólnopolski konkurs  internetowy  " Poznaj  Świat  przez Języki". Po przeprowadzonych  przez  nauczycieli  w szkole  lekcjach  tematycznych dotyczących Wielkiej  Brytanii, musieli  wziąć udział w quizie i odpowiadać  na pytania  związane z  kulturą, językiem zwyczajami, historią i  geografią tego  kraju. W ten  sposób gromadzili  punkty i przechodzili do następnych  etapów. Nagrody  w tym  konkursie  były  bardzo  atrakcyjne - niestety  nie  udało nam  się znaleźć w  finale, jednak  najlepsi  z  naszej  szkoły  otrzymali  pamiątkowe dyplomy oraz poszerzyli  swoją  wiedzę na temat  kraju, którego  języka  się  uczymy.

Przez  cały  rok na  gazetce szkolnej pojawiały się  materiały  do  konkursu "Słówko Tygodnia" przygotowywane  przez panią Martę Szymczakowską. Uczniowie otrzymywali zestaw słówek angielskich ( co tydzień inne)  wraz  ze zdaniami, w których  można ich używać. Materiały  te  miały  również  swoją oprawę  graficzną wykonaną  przez panią Martę. Konkurs  ten miał  na celu popularyzować angielskie  słówka  i zwroty, które czasami tak  trudno  nam  zapamiętać.

W  maju 2013 r. odbył się konkurs  czytelniczy, w którym  udział wzięli  uczniowie gimnazjum. Zadaniem uczestników było  przeczytanie  książki  w  języku  angielskim i potem w  formie  pisemnej  odpowiedzenie, po angielsku, na kilkanaście  pytań dotyczących treści  przeczytanego  utworu. Książki, które wybrały nasze uczennice (w konkursie wzięły udział wyłącznie dziewczęta; d l a c z e g o ?!!!) to : Robinson Crusoe, Monkey Party, The Piano, How to be an Alien? The Phantom of the Opera, Henry  VIII and his Six Wives. Uczestniczki  konkursu : OLIWIA BEZNER, MARIOLA CZEKALSKA, MARZENA HERKA, KATARZYNA KOWALIK, MICHALINA SZLACHETKA, MARTYNA WOJCIECHOWSKA  wykazały  się  bardzo  dobrą  znajomością treści przeczytanych książek oraz umiejętnością formułowania swoich opinii w języku  angielskim.

Przedstawiciele naszej  szkoły ( znów dziewczęta!) : MARZENA  HERKA, KLAUDIA  KAPTUR,  MICHALINA  SZLACHETKA  wzięły  udział  w  Gminnym  Konkursie  Języka  Angielskiego,  który odbył się 28 maja 2013 r. w Gimnazjum  w  Wilczycach. W  konkursie tym biorą udział przedstawiciele wszystkich szkół gimnazjalnych  z  naszej  gminy. zadaniem  uczestników  jest rozwiązać test  gramatyczno-leksykalny, przeczytać tekst angielski i odpowiedzieć na pytania ( część indywidualna) oraz odpowiedzieć  na pytania w quizie (część zespołowa). W  tym  roku quiz  dotyczył Szkocji. Nasza uczennica KLAUDIA KAPTUR  z kl. IIb zdobyła II miejsce w gminie w części indywidualnej. Gratulujemy! Marzena i Michalina zdobyły wyróżnienia. Jesteśmy bardzo dumni  z dziewcząt.

Konkursy  z  języka  angielskiego  rozwijają nasze  umiejętności pomagają w nauce i popularyzują ten język wśród  uczniów.

Zachęcamy  wszystkich  do  udziału  w konkursach  angielskich w przyszłym roku.